Druk 3D w technologii CJP

Technologia CJP

Technologia CJP wyniosła drukowanie 3D na nieco wyższy poziom. Do momentu jej powstania wszystkie sposoby pozwalające na wydruk 3D miały wspólny mianownik – drukowały głównie produkty jednokolorowe. Druk CJP, czyli Color Jet Printing, jest obecnie standardem wykonywania pełno kolorowych modeli przestrzennych – używany zarówno profesjonalnie, jak i rozrywkowo.

Technologia CJP – na czym polega?

Drukowanie 3D w technologii CJP polega na nanoszeniu warstw proszku gipsowego rozprowadzanego przy użyciu walca na powierzchni stołu roboczego drukarki 3D. Nad warstwą proszku głowica drukująca natryskuje kolor oraz lepiszcze. To właśnie ono sprawia, że wydruk zabarwiony jest na pożądany kolor. Gdy proces nanoszenia warstwy zakończy się, powtarza się go aż do uzyskania pożądanego kształtu i tak powstaje druk 3d w technologii CJP.

Druk CJP – jakie są jego zalety?

Druk 3D w technologii CJP ma jedną, największą zaletę – nie ma potrzeby korzystania z podpór w trakcie drukowania. De facto można powiedzieć, że w procesie powstawania model jest podporą samą w sobie – niezwiązany proszek dookoła modelu jest wsparciem dla kolejnych warstw przyrostowych. Wydruki 3D CJP tworzy się szybko, a koszty ich powstawania są dosyć tanie.

Drukowanie 3D CJP – zastosowanie

  • prototypy prezentacyjne – np. części ciała, narządy wewnętrzne
  • figurki kolekcjonerskie, personalizowane pionki do gier
  • modele pokazowe – np. wyniki analiz, obliczeń
  • makiety architektoniczne
  • odtwarzanie eksponatów muzealnych
  • animacje poklatkowe
  • twarde obudowy, opakowania

Zainteresowany?

Jeszcze do niedawna druk CJP był czymś rzadko spotykanym, teraz w zasadzie stanowi standard. Jeśli i Ty potrzebujesz wydruku 3d o nasyconych kolorach – nie zwlekaj. Nasza wycena nic nie kosztuje. Wystarczy uzupełnić formularz, a my zajmiemy się resztą.